• Titulní stránka

Leštění oceli

Ocel je po betonu a vodě nejpoužívanějším materiálem. Vyrobí se jí přibližně 800 milionů tun ročně. A proč je právě ocel stále tak používaný materiál? Především je to díky dostatku železa, kterého nalezneme například jen v zemské kůře kolem 4% a především mnohem více v zemském jádře. Ale hlavně je to variabilitou jeho vlastností. Ocel můžeme zjednodušeně nazvat slitinou železa a uhlíku, může být měkká nebo tvrzená, vysocepevná nebo tvárná, magnetická nebo nemagnetická, korozně nebo tepelně odolná, otěruvzdorná atd. A to není zdaleka všechno. Konečných vlastností se dosahuje přidáváním dalších prvkům slitiny (tzv. legováním), použitou technologií výroby nebo režimem tepelného zpracování. Tyto tři uvedené parametry ovlivňují konečné fázové složení materiálu a morfologii struktury a uzavírají tak kruh jako zpětnou vazbu na mechanické vlastnosti.
Ocel se využívá zejména pro nosné konstrukce staveb. Relativně velká pevnost při nízké hmotnosti umožňuje použití oceli pro velmi namáhané konstrukce, ať již průmyslových hal či architektonicky náročných staveb. Uplatní se též při stavbě mostů, lávek či různých typů schodišť. Pro své estetické vlastnosti je také oblíbená u řady umělců.
Leštění je obvykle poslední operace, která dává výrobku konečný vzhled a design. Před samotným leštěním se však provádí řada různých operací. Kvalita povrchu dosažená těmito způsoby opracování představuje důležitý faktor pro finální leštění. Čím horší kvalita povrchu, tím delší čas je třeba vynaložit na leštění. Čím delší dobu bude plocha opracovávána, tím je práce dražší. Toto může být při površích náročných na kvalitu a přesnost zásadní problém. Z tohoto důvodu je třeba zajistit co nejlepší možnou kvalitu povrchu vstupního materiálu, který je třeba leštit, aby se předešlo zbytečně zdlouhavému a nákladnému odstraňování hlubokých vad po předchozím opracování.
Pro správný průběh celého procesu leštění až po dosažení požadovaného výsledku v co nejkratší době je důležité vědět, jaké vhodné brusné a leštící pasty společně se smirkovým plátnem nebo rounem používat. Při dolešťování je především nutné volit kotouče a pasty postupně až k těm nejjemnějším.

Dalo by se říci, že naše firma patří mezi odborníky na povrchové úpravy nerezové oceli – opracováváme totiž především tento druh oceli. Ať už se jedná o mechanické či ruční opracování, disponujeme letitými zkušenostmi, vyspělou technologií a neocenitelným know - how. Mnoho ukázek z naší práce naleznete v této sekci.

"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

 • Trubky:
  od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
 • Jekle:
  od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
 • Hranoly:
  od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
 • Plochá ocel:
  od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
 • L profil a T profil:
  od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
 • Kruhová ocel:
  od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.