Kariéra aktuálně: hledáme posily do našeho týmu, více informací ZDE

Leštění mosazi

Mosaz je slitina mědi a zinku (obsahuje až 40% zinku), může však obsahovat i jiné kovové přísady, jako například olovo, hliník, cín, mangan, železo, chrom či křemík.
Mosaz je pro své jedinečné vlastnosti velmi oblíbená při tvorbě doplňků interiérů domů a bytů. Má široké uplatnění v designu, umění, architektuře, ale i v jiných oborech průmyslu.
Mosaz je možné leštit, kartáčovat i chemicky upravovat – patinovat. Leštěním získáme exkluzivní vzhled, který je však nutné pravidelně udržovat nebo povrch opatřit lakem, což má své nevýhody. Pokud dojde k poškození laku, povrch začne oxidovat a postupně získává tmavší barvu – tzv.patinu.
Leštění mosazi je náročný proces, který vyžaduje znalost technologických postupů. Pro perfektní finální povrch je nutné vybrat správné brusivo, leštící kotouče a pasty. Zásadní je odborná znalost leštiče, který podle druhu mosazi, tvaru a rozměru dílců nebo výrobků určí postup broušení a leštění. Pokud finální povrch nebudeme lakovat, ale přesto chceme udržet jeho lesklý zlatý vzhled, je nutné povrch často leštit speciálními prostředky, které jsou k tomu určeny.
Mosaz je měkký kov, náchylný k mechanickému poškození a oxidaci a je náročný na údržbu. Z těchto důvodů doporučujeme některé dílce z oblasti designu, umění…vyrobit z nerezového materiálu s leštěným povrchem a opatřit povlakem nitridem titanu. Jedná se o chemicko-tepelný proces, kdy je dosaženo mechanicky odolného povrchu zlatavé barvy, která nemění svůj vzhled, je k nerozeznání od leštěné mosazi, není nutné ji lakovat a nevyžaduje již žádnou další údržbu.
"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

 • Trubky:
  od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
 • Jekle:
  od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
 • Hranoly:
  od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
 • Plochá ocel:
  od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
 • L profil a T profil:
  od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
 • Kruhová ocel:
  od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.