• Titulní stránka

Čištění mosazi

Pozoruhodná oranžově-zlatá barva je způsobena kombinací mědi a zinku. Tato neobvyklá barva se tak ochotně používá při výzdobě domů a bytů. V důsledku oxidace se na mosazných předmětech objevuje zelenošedý povlak, kterému se chceme ve většině případů vyhnout.
Na trhu nalezneme profesionální čističe. O kovové předměty se však lze postarat i látkami běžně používanými v domácnosti. Především kuchyň a koupelna jsou plné snadno přístupných a snadno použitelných zdrojů. Jak tedy čistit mosaz v domácím prostředí? Můžete vybírat z klasických kombinací používaných v domácnosti, jako jsou ocet a jedlá soda, citronová šťáva či jen mýdlová voda a hadřík. Je však potřeba rozlišit, zda se jedná o čistou mosaz nebo lesklou mosaz. V žádném případě není vhodné při čištění používat hrubou sílu. Mohlo by dojít ke změně barvy. S povrchem mosazných předmětů je třeba zacházet velmi opatrně, neboť se jedná o měkký kov náchylný k mechanickému poškození. Proto je také vhodné zvážit možnost obrátit se s čištěním na specialisty.
Hlavní specializací naší firmy jsou povrchové úpravy nerezové oceli. Dle našich zkušeností doporučujeme některé výrobky vyrobit z nerezového materiálu s leštěným povrchem a opatřit povlakem nitridem titanu. Jedná se o chemicko-tepelný proces, kdy je dosaženo mechanicky odolného povrchu zlatavé barvy, která nemění svůj vzhled, je k nerozeznání od leštěné mosazi, není nutné ji lakovat a nevyžaduje již žádnou další údržbu.
"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

 • Trubky:
  od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
 • Jekle:
  od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
 • Hranoly:
  od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
 • Plochá ocel:
  od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
 • L profil a T profil:
  od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
 • Kruhová ocel:
  od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.