Čištění nerezové oceli

Mezi přední vlastnosti nerezové oceli patří dlouhá životnost a nenáročnost na údržbu, proto není potřeba nerez spaciálně udržovat. Materiál příslušné třídy, odolávající korozi s příslušnou povrchovou úpravou se používá spolu s vhodnými detaily designu a adekvátním plánem údržby. Důležité aspekty výběru materiálu, výroby, svařování a údržby jsou vždy k dispozici u výrobců nerezové oceli. Je proto zásadní volit vhodnou třídu materiálu dle požadavků výsledného produktu.
Běžné omývání nerezové oceli saponáty s následným oplachováním vodou a vysušením utěrkou je dostačující k udržování estetického vzhledu povrchu. Záleží samozřejmě na estetických požadavcích, umístění a četnosti čištění povrchu. V žádném případě není možné k čistění povrchu používat brusné materiály jako například drátěnou vlnu. Pokud je nutné čisti silně zanesený povrch je dobré obrátit se na pomoc odborníků.
V případě umístění nerezové oceli ve venkovních prostorách je třeba myslet na to, že spáry a vodorovné linie povrchové úpravy akumulují nečistoty ze vzduchu, což není žádoucí. Dešťová voda pomáhá čistit nerezovou ocel a její modelovaná nebo jednosměrná povrchová úprava by tedy nejlépe měla liniemi směřovat kolmo dolů, k volnému stékání dešťové vody.

V našem výrobním programu nabízíme strojní i ruční broušení či leštění. O vhodnosti volby druhu povrchové úpravy Vám rádi poradíme, více o našem výrobním programu se dočtete zde: https://www.frunek.cz/vyrobni-program

"Jsme schopni nabídnout i výrobu jiných povrchů na základě zadání nebo vzorků od zákazníka."

Technické parametry opracování profilů

 • Trubky:
  od pr. 8 x 1 mm – 300 x 3 mm
 • Jekle:
  od 10 x 10 x 1 mm – 200 x 200 x 6 mm
 • Hranoly:
  od 10 x 10 mm - 50 x 50 mm
 • Plochá ocel:
  od 10 x 5 mm - 200 x 10 mm
 • L profil a T profil:
  od 20 x 20 x 3 mm - 100 x 100 x 10 mm
 • Kruhová ocel:
  od 8 mm - 80 mm
Výpalky, polotovary, potrubní díly, svařence a komponenty dle individuální konzultace.
Joomla SEF URLs by Artio
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
FRUNĚK INOX s.r.o.
Zlín, Příluky,
Cecilka 235, 760 01
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vyrobilo Weboo s.r.o. a SEO ze Zlína | All rights reserved.